Neymar Jr’s 5 2017 İstanbul Elemeleri

Neymar Jr’ın adıyla düzenlenen sokak futbolu turnuvasının ikinci İstanbul elemesi nefes kesti.
32 takımın bir araya geldiği ve çekişmeli mücadelelere sahne olan Neymar Jr’s Five İstanbul’un şampiyonu 4-7 Mayıs tarihleri arasında mutlu sona ulaşan Karacabey FC, İstan F.C ve Bitse de Gitsek takımlarının ardından Saplantı FC takımı oldu. Saplantı FC, 10 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı.

 

Sıra dışı sokak futbolu turnuvası ‘Neymar Jr’s Five’ heyecanı bir kez daha İstanbul’a taşındı. 4-7 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı’da yapılan maçların ardından bu kez 32 takım Gençlikspor Vefa Stadyumu’nda mücadele etti.

 

Birbirinden çekişmeli maçlar sonunda organizasyonu domine eden Saplantı FC takımı şampiyonluğu elde etmeyi başardı. Sokağın kuralsızlığıyla ve özgürlük duygusuyla Red Bull tarafından düzenlenen beşe beş sokak futbolu turnuvası Neymar Jr’s Five İstanbul’un son galibi Saplantı FC, 10 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Türkiye finalinde oynama hakkı elde etti. Turnuvanın Türkiye finalinin kazanan takımı ise Temmuz ayında Brezilya’daki dünya finaline gitmeye hak kazanacak. Rakiplerine her maçta 5 gol atmayı başaran Saplantı, büyük finalin de en büyük favorilerinden biri olarak gösteriliyor.

 

Beşe beş sokak futbolunun oynandığı Neymar Jr’s Five’da centilmenlik dışında kural yok. 16 ile 25 yaş arasındaki her oyuncu turnuvaya katılabiliyor. Takımlar, 25 yaşından büyük sadece iki kişiyi kadrosuna katabiliyor. Turnuvanın en önemli özelliği ise gol yiyen takımdan bir oyuncu çıkıyor ve eksik kalan takım artan baskı altında maça devam ediyor. Takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maç sona eriyor ve maçın kazananı ilan ediliyor.